מצלאוי חברה לבניין בע"מ

מצלאוי חברה לבנין בע"מ פעילה יותר מ־40 שנים. סמי מצלאוי הוא הבעלים ויו"ר החברה, וקלרה מצלאוי, שהקימה את החברה יחד איתו, היא הבעלים וסמנכ"ל קשרי הבנקים בחברה. מצלאוי מתרכזת בפרויקטים במרכז הארץ ופונים ללקוחות ממעמד בינוני־גבוה, בין אם מדובר בפרויקטים למגורים, בפרויקטים למסחר, במבני תעשייה או במבני ציבור.

סמי מצלאוי

בעלים ויו"ר

קלרה מצלאוי

בעלים וסמנכ"ל קשרי בנקים

ערן מזור

מנכ"ל

מצלאוי חברה לבנין בע"מ פעילה יותר מ־40 שנים. סמי מצלאוי הוא הבעלים ויו"ר החברה, וקלרה מצלאוי, שהקימה את החברה יחד איתו, היא הבעלים וסמנכ"ל קשרי הבנקים בחברה. מצלאוי מתרכזת בפרויקטים במרכז הארץ ופונים ללקוחות ממעמד בינוני־גבוה, בין אם מדובר בפרויקטים למגורים, בפרויקטים למסחר, במבני תעשייה או במבני ציבור.

פעילות ארצית

סה״כ דירות
לפני ביצוע

886

מתחמים בשלבים
מתקדמים

7

סה״כ דירות
אחרי ביצוע

3143

מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדםאו חייגו -

*3302

עצמאות וחופש פעולה – במלוא מובן המילה

חברת מצלאוי מתאפיינת בעצמאות רבה, שהופכת אותה לגוף יוזם ודינאמי בענף הנדל"ן הישראלי. ברשות החברה כל אמצעי הייצור הקשורים במלאכת הבנייה וההקמה, כולל מנופים, משאיות, משאבות בטון, כלי צמ"ה (ציוד מכאני הנדסי), פיגומים ועוד. עובדה זו משחררת אותה מהתלות בגורמי משנה, הופכת את העבודה למהירה יותר ומבטיחה פיקוח ומעקב פנימיים, של החברה עצמה, על התקדמות העבודות ועל רמת הביצוע. כמו כן, מעסיקה מצלאוי אדריכלים, מהנדסים וצוותי עבודה מיומנים ומנוסים, בכל תחומי הבנייה.

מאפיינים אלו מאפשרים לחברה להתמקד בדברים שבהם היא מצטיינת: ביצוע עצמי של פרויקטים מכל הסוגים בענף הנדל"ן וקבלנות ביצוע של פרויקטים שאליהם נכנסה החברה כשותפה. כמו כן, היא מקימה פרויקטים עבור צד ג' – חברות נדל"ן שונות כדוגמת אפריקה ישראל ואזורים. עובדה נוספת שמבססת את מעמדה של מצלאוי כחברה עצמאית, יציבה ובעלת גב כלכלי איתן, היא עצם היותה נסחרת מאז שנת 2007 בבורסה לניירות ערך.

חלוצים בתחום ההתחדשות העירונית

חשוב לציין שחברת מצלאוי הייתה החברה הראשונה בישראל שביצעה וסיימה פרויקטים מסוג פינוי בינוי ותמ"א 38 – בקריית אונו, בכפר סבא וביהוד, ערים שגם כיום היא ממשיכה לפעול בהן, בקצב ניכר. כך, פרויקט EMERALD TOWER בכפר סבא שכלל 40 יח"ד ובניית 120 יח"ד במקומן הושלם ואוכלס במלואו; כמו כן, הושלם לא מכבר פרויקט MY ביהוד־מונסון – פרויקט לפינוי 'שוק אשכנזי' ובניית ארבעה בניינים יוקרתיים, שבהם 168 יחידות דיור וקומת מסחר; פרויקט פינוי־בינוי נוסף שהושלם על ידי החברה הוא פרויקט אונו הירוקה בקריית אונו, שהשתרע על פני 27 דונמים. במסגרת תוכנית זו נהרסו ופונו עשרה בניינים ישנים, ונבנו 532 יחידות דיור ב־ 11 בניינים חדשים; פרויקט אונו פריים (שעליו מובאת הרחבה בהמשך), גם הוא פרויקט פינוי־בינוי של החברה, כבר החל באיכלוס ונותרו בו רק שלושה בניינים.

גם כיום מובילה החברה את פעילויות ההתחדשות העירונית בישראל, ומעורבת כעת בלא פחות מ 7- פרויקטים במקביל. הפרויקטים הללו נמצאים בשלבי ביצוע שונים, עם סיום העבודות מתוכננים להכיל כ- 2,000 יחידות דיור חדשות. כניסתה של מצלאוי לתחום ההתחדשות העירונית בכלל, ולתחום פינוי־בינוי בפרט, כששני אלה עדיין היו בחיתוליהם, העניקה לה בכל רחבי הארץ הערכה של חברה המתמחה בפרויקטים מורכבים במיוחד. גם כיום, כשענף ההתחדשות העירונית נהנה מתנופה מרשימה אשר משכה אליו יזמי נדל"ן, חברות וקבלנים רבים, נחשבת החברה לאחד הגופים המובילים בו. לצד הפעילות בתחום ההתחדשות העירונית, מתמקדת מצלאוי גם בייזום ובפיתוח מקרקעין, בהקמה, בשיווק ובמכירה של פרויקטים נדל"ניים בעיקר בענף המגורים, ובייזום פרויקטים בתחום המסחר והתעסוקה.

חברת מצלואי פעילה גם בתחום הנדל"ן המניב, כולל אחזקה וניהול של הנכסים שבבעלות החברה. כ־ 11 אלף מ"ר של נכסים מניבים - בהם כאלו שבנתה בעצמה, ואחרים שרכשה. מרבית הנכסים המניבים הם בנייני משרדים, מבני הייטק ומרכזים מסחריים, שנמצאים בבעלות בלעדית של החברה או בבעלות משותפת. אחד הנכסים המניבים שבנייתו הושלמה, עוד בשנת 2014 , הוא הקאנטרי קלאב בקריית אונו, שנבנה בשיטת ה־ Build-Operate)- BOT Transfer) ומשתרע על פני 4,000 מ"ר. עם שלמת העבודות קיבלה החברה את הזכויות להפעלת המתחם ל 25- שנים. חלקה של החברה בפרויקט הוא 50% , והמתחם עצמו כולל 1,300 מ"ר שטחי מסחר, עוד 1,200 מ"ר לטובת שוק איכרים שיופעל במקום ו־ 600 מ"ר נוספים המוקצים למשרדים ולחדרי טיפולים.

 

פרויקטים בהתהוות בתחום ההתחדשות העירונית

כאמור, מצלאוי מעורבת בכ 7- פרויקטים של התחדשות עירונית, בשלבים שונים של אישור או בנייה. אלו הפרויקטים הנבחרים שמקדמת החברה בימים אלו:

  • פרויקט ONO PRIME בקריית אונו - פרויקט פינוי־בינוי במתחם הכלנית, שבמסגרתו פונו 92 יחידות דיור ונבנו במקומן 393 יחידות. נוסף על כך, חוזק בניין כלנית שבמתחם. שלב א' של האכלוס הסתיים (שני בניינים, כאמור, אוכלסו), ובימים אלו ביצוע מתקדם של שלב ב', לרבות התחלת שלב ג' הכולל 2 בניינים נוספים.
  • פרויקט Elite Towers ברמת גן – פרוייקט אשר במסגרתו בשלב א' נבנה ואוכלס מגדל מגורים יוקרתי בן 30 קומות הכולל 153 יח"ד. שלב ב' נמצא בשלבי תכנון לצורך הקמת מגדל משרדים.
  • יוספטל בבת ים – מהפרויקטים הגדולים בישראל בתחום הפינוי־ בינוי, שיכלול עם סיומו יותר מ־ 1,000 יחידות דיור חדשות, לצד שטחי מסחר ומשרדים בקומת הקרקע. הפרויקט נמצא בסמוך לקניון בת ים, מרחק קצר מתחנת הרכבת ומנתיבי איילון. התוכנית אושרה למתן תוקף בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה, ונמצאת בשלבי אישור מתקדמים.
  • רוטשילד, הרצל וליבסקינד בבת ים – עוד פרויקט פינוי־בינוי גדול, ובעל חשיבות סביבתית רבה, שבמסגרתו ייהרסו 12 מבנים (הכוללים 163 יחידות דיור), בהם כאלו המוגדרים מבנים מסוכנים. במקום המבנים שייהרסו ייבנו חמישה בניינים חדשים – שלושה בני 35 קומות כל אחד, ושניים בני 16 קומות כל אחד, ובהם כ- 700 יחידות דיור חדשות. הפרויקט יכלול גם שטח של 4,000 מ"ר למלונאות, שטח של 2,500 מ"ר למשרדים ועוד 600 מ"ר למסחר. הוא נידון בימים אלו בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה.

מעוניין שהחברות המובילות ישדרגו את הבניין שלך?
השאר פרטים עכשיו!


*בתנאי שהבניין נבנה לפני 1980