הרטבי-בורנשטיין-בסון ושות’, משרד עורכי דין

משרד עוה"ד הרטבי-בורנשטיין-בסון ושות' מתמחה בנדל"ן, והוא מהוותיקים בתחום ההתחדשות העירונית בישראל. המשרד עוסק במקרקעין על כל נגזרותיו, כמו גם בהליכים משפטיים מורכבים בנושאי מקרקעין.

עו"ד מירה בורנשטיין

שותפה מייסדת

עו"ד חגי מידן

שותף

משרד עוה"ד הרטבי-בורנשטיין-בסון ושות' מתמחה בנדל"ן, והוא מהוותיקים בתחום ההתחדשות העירונית בישראל. המשרד עוסק במקרקעין על כל נגזרותיו, כמו גם בהליכים משפטיים מורכבים בנושאי מקרקעין.

ייצוג דיירים

פרוייקטי תמ"א 38 50-60

מתחמי פינוי בינוי 8

סה"כ דירות 1300-1400

בשלב
מוקדם

פרוייקטי תמ"א 38 15-20

מתחמי פינוי בינוי 12

סה"כ דירות 1200-1300

בשלב
מתקדם

פרוייקטי תמ"א 38 1-5

מתחמי פינוי בינוי 1

סה"כ דירות 50-100

מאוכלס

ייצוג יזמים

פרוייקטי תמ"א 38 1-5

מתחמי פינוי בינוי 1

סה"כ דירות 500-600

בשלב
מוקדם

פרוייקטי תמ"א 38 1-5

מתחמי פינוי בינוי 2

סה"כ דירות 900-1000

בשלב
מתקדם

מתחמי פינוי בינוי 1

סה"כ דירות 400-500

מאוכלס

מלאו פרטים והמשרד יחזור אליכםאו חייגו -

036967272

משרד הרטבי-בורנשטיין-בסון ושות' ממשרדי עורכי הדין הוותיקים בתחום ההתחדשות העירונית - משלב הרעיון ועד בנייה ומכירה, תוך שיתוף פעולה עם מתכננים, יועצים ורשויות התכנון. המשרד מטפל בפרויקטים בני אלפי יח"ד, מבני תעשיה, מבנים מסחריים והליכים משפטיים מורכבים במקרקעין. ההתמחות המקיפה בזירת הנדל"ן מקנה למשרד יכולת ראייה אינטגרטיבית, ואפשרות ניהול תיקים מורכבים. המשרד נוסד ב 1996 על ידי עוה"ד הרטבי, בורנשטיין ובסון, שהיו חלק ממשרד סוכובולסקי-הרטבי, וכיום יש בו 18 עורכי-דין (שותפים ושכירים), מתמחים, מומחים לרישום מקרקעין וצוות מנהלי. המשרד החל לפעול בתחום ההתחדשות העירונית עוד ב-2000 , כשהשותפה עו"ד מירה בורנשטיין זיהתה את הפוטנציאל של הנושא החדשני והבלתי מוכר. כיום מרוכז הטיפול בתחום בידי עו"ד בורנשטיין ועו"ד חגי מידן. "בתחילת הדרך, היזמים לא הבינו את הפוטנציאל, ולא גילו להיטות להיכנס לפרויקטים שכאלו. התמקדנו אז והיום בעיקר בייצוג בעלי דירות. בהמשך הצטרפו לפעילות הענפה חברות נדל"ן, ובכללן חברות שאותן אנו מייצגים באופן קבוע", אומרת עו"ד בורנשטיין, המשתתפת בקביעות בפורומים העוסקים בתיקוני חקיקה ובהסרת חסמים בתחום ההתחדשות העירונית. בנוסף, שותפי המשרד ניסחו "חוזי מדף" עבור הרשות להתחדשות עירונית, שיהוו מודל בסיס לבעלי דירות. המשרד עוסק כיום בעשרות פרויקטים של התחדשות עירונית ונותן מענה מקצועי ומקיף ליזמים ולבעלי דירות. הוא מלווה את בעלי הדירות משלב גיבושם, בחירת היזם, סיכום התנאים העסקיים והמשפטיים, גיבוש חוזה עם היזם, ישיבות עם הצוותים המקצועיים, דיונים בוועדות התכנון, התנגדויות ועתירות מנהליות, ליווי בנקאי, מסירת הדירות והרישום ב"טאבו". חלק מהפרויקטים שבהם מטפל המשרד כבר אוכלסו - ברחוב חרות וברחוב אלוף הניצחון ברמת-גן; ואחרים נמצאים בבנייה או לקראת בנייה.

פרויקטים בשלב מתקדם - ליווי יזם (רשימה חלקית):

 • קבוצת ים סוף (פפושדו) - “לוגאנו יהוד": כ-500 יח"ד חדשות, חלקן אוכלסו.
 • "ארלוזורוב-המתמיד" ברמת-גן: בבנייה, 285 יח"ד חדשות.

פרויקטים בשלב מתקדם - ליווי דיירים (רשימה חלקית):

 • עוזיאל, רמת-גן (קרדן): 150 יח"ד.
 • בן-גוריון, גבעת-שמואל (החברה להתחדשות עירונית): 144 יח"ד.
 • בודנהיימר, ת"א (העיר החדשה): כ-90 יח"ד.
 • יהודה הלוי, יהוד (לוזון): 216 יח"ד, בבנייה.
 • נחלת יצחק, ת"א (שיכון ובינוי): 160 יח"ד.
 • רקנאטי, רמת-אביב (אשדר): 198 יח"ד, בבנייה.
 • דרך השלום, ת"א (אשדר): 564 יח"ד.
 • לה-גארדיה 68-64, ת"א (החברה להתחדשות עירונית וב.ס.ר): 220 יח"ד, בבנייה.
 • ההסתדרות, גבעתיים (קבוצת אביב): 135 יח"ד.

מדובר בתהליך ממושך ומורכב, הדורש התייחסות להיבטי משפט שונים, בכללם דיני חוזים, תכנון ובנייה, מיסוי ועוד. תפקיד המשרד הוא לנהל את התהליך בדרך הנכונה והיעילה ביותר, תוך התייחסות פרטנית לנתוני הפרויקט, לנושאים אישיים של בעלי הדירות, וגיבוש הסכמות בין מספר גדול של שותפים. בפרויקט לה-גארדיה יושם מודל חדשני מורכב מבחינה משפטית המשלב פינוי-בינוי עם קבוצת רכישה על קרקע של רמ"י. התחדשות עירונית היא משימה של "ריצה למרחקים ארוכים". חבלי הלידה לא פשוטים ותהליכי ההבשלה ארוכים. היתרון הבולט של משרד עוה"ד הרטבי-בורנשטיין-בסון ושות' הוא ההתמקצעות רבת-השנים וההיכרות עם ענף הנדל"ן, וכן העובדה שבכל פרויקט מעורב גם שותף מהמשרד.

מעוניין שהחברות המובילות ישדרגו את הבניין שלך?
השאר פרטים עכשיו!


*בתנאי שהבניין נבנה לפני 1980