החברה להתחדשות עירונית

חברה מובילה בפינוי בינוי

החברה להתחדשות עירונית היא מהחברות הבולטות בתחום הפינוי- בינוי באזורי הביקוש במרכז הארץ, עם עשרות פרויקטים של פינוי־בינוי וצפי לשנים הקרובות של כ-1000 יחידות דיור חדשות מדי שנה. החברה מקדמת פרויקטים 'משני פני שכונה' מהגדולים בסביבתם. היקפם הגדול של הפרויקטים ואיכות העבודה הגבוהה ממצבים את החברה כאחד הגופים המרכזיים בתחום ההתחדשות העירונית בפרט ובענף הנדל"ן הישראלי בכלל.

לוי קושניר

יו"ר הדירקטוריון

דן שפירא

דירקטור

עמי כחלון

מנכ"ל משותף

החברה להתחדשות עירונית היא מהחברות הבולטות בתחום הפינוי- בינוי באזורי הביקוש במרכז הארץ, עם עשרות פרויקטים של פינוי־בינוי וצפי לשנים הקרובות של כ-1000 יחידות דיור חדשות מדי שנה. החברה מקדמת פרויקטים 'משני פני שכונה' מהגדולים בסביבתם. היקפם הגדול של הפרויקטים ואיכות העבודה הגבוהה ממצבים את החברה כאחד הגופים המרכזיים בתחום ההתחדשות העירונית בפרט ובענף הנדל"ן הישראלי בכלל.

פעילות ארצית

סה״כ דירות
לפני ביצוע

885

מתחמים בשלבים
מתקדמים

10

סה״כ דירות
אחרי ביצוע

4087

מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדםאו חייגו -

073-7962606

החברה להתחדשות עירונית הוקמה בשנת 2009, עם הופעת ניצני הפריחה הראשונים בתחום ההתחדשות העירונית. כבר אז הצליחו מקימיה, טל גולדשטיין ועמי כחלון, לחזות את התנופה האדירה, ובהמשך רתמו לכך שני שותפים מרכזיים נוספים – לוי קושניר ודני שפירא. טל גולדשטיין, המשמש מנכ"ל משותף בחברה, הוא יזם נדל"ן ותיק ומנוסה אשר פועל בארה"ב ובישראל כבר יותר משני עשורים ונחשב מומחה לפינוי־בינוי; עמי כחלון, מנכ"ל משותף לצד גולדשטיין, כיום סגן ראש עיריית קריית אונו, הוא מהראשונים בישראל לקידום התחדשות עירונית כפתרון למצוקת הדיור ומי שהקים את מִנהלת הפינוי־בינוי הראשונה לפני יותר מעשור; לוי קושניר, יו"ר דירקטוריון החברה, הוא יזם נדל"ן חובק עולם שהיה שותף לבניית אלפי יחידות דיור ברחבי הארץ וגם להקמתן של כמה חברות גדולות וידועות במשק הישראלי, ביניהן הום סנטר, תדיראן מוצרי צריכה ואוטוסנטר; ודני שפירא, דירקטור בחברה, גם הוא שחקן ותיק בעולמות הנדל"ן והעסקים, שבאמתחתו פרויקטים נדל"ניים רבים בתחומי המגורים, המסחר, התעשייה והמלונאות בישראל, באירופה ובצפון אמריקה. שילוב כוחות ייחודי ואפקטיבי זה איפשר לחברה למקד את פעילותה באחד התחומים המאתגרים והמורכבים ביותר לביצוע בעולם ההתחדשות העירונית – פינוי־בינוי. כיום עוסקת החברה להתחדשות עירונית רק בפרויקטים כאלה, מתוך השקפה כי זאת הדרך לחדש, לשפר ולשדרג את סביבת המגורים של עשרות אלפי בני אדם במהירות וביעילות, עד כדי יצירת מהפך של ממש בשכונות שלמות.

פינוי־בינוי מאסיבי – בדגש על דרום תל אביב

לצד ההחלטה למקד את פעילות החברה בפרויקטים גדולים של פינוי-בינוי, בחרו בחברה להפנות זרקור לרובד נוסף שבו תתמקד: אזור הפעילות. כך, החברה משקיעה כיום משאבים רבים באחד האזורים המבוקשים ביותר בארץ מבחינה נדל"נית - שכונות דרום־מזרח תל אביב. החברה להתחדשות עירונית נמצאת בתנופה גדולה של תכנון ובנייה בשכונת יד אליהו הוותיקה ובשכונות הצמודות אליה, אזור שנהנה בשנים האחרונות מביקוש חסר תקדים. ההחלטה לבחור דווקא באזור זה באה על רקע מצבה של השכונה הישנה, אשר ממתינה כבר שנים לכניסת מומחי נדל"ן שיחוללו בה את השינוי המתבקש. כחלק מיוזמה זו יצאה החברה לדרך עם פרויקט פורץ דרך בשכונות דרום־מזרח תל אביב. מדובר בפרויקט הפינוי־בינוי

TLV NEXT בשדרות לה גווארדיה, שבמהלכו כבר נהרסו שלושה בנייני רכבת, על 72 דירותיהם (שלב זה הסתיים בספטמבר 2017), ובמקומם הולכים ונבנים ארבעה בניינים בני 7−9 קומות, עם 250 יחידות דיור בסך הכול. הפרויקט, שמוקם בשיתוף חברת ב.ס.ר ושבנייתו עתידה להסתיים בחודש אוקטובר 2020, צפוי לגרום לשינוי סביבתי עצום, וכבר כעת הוא גורם לתגובה מתגלגלת ולייזום של פרויקטים נוספים בסביבתו. פרויקטים נוספים שמובילה החברה ביד אליהו ובשכונות הסמוכות לה כוללים בין היתר את פרויקטNEXT  הטייסים, פרויקט יד לבנים 12−14, פרויקט לה גווארדיה 24−28 (NEXT TLV מערב) ופרויקט מעפילי אגוז.

לבד משכונות דרום־מזרח תל אביב פועלת החברה להתחדשות עירונית בערים נוספות ובמתחמים שנמצאים באזורי הביקוש המרכזיים בישראל: רמת גן, גבעת שמואל, בת ים ונס-ציונה. גם בערים אלו מקדמת החברה מיזמי פינוי־בינוי גדולים, והיא צפויה לבנות כ־1,000 יחידות דיור בשנה במשך שלוש השנים הקרובות. מדובר בבנייה בהיקפים חסרי תקדים בקנה מידה ישראלי, אך ניסיונה של החברה, הידע הרב שבו מחזיקים בכיריה ויכולותיה הפיננסיות עומדים לצידה. הפרויקטים שמובילה החברה, בכל סדר גודל והיקף, זוכים לליווי בנקאי צמוד ואחראי, ויוצאים אל הפועל במסגרת שיתופי פעולה עם גופים גדולים ועם חברות בעלות שם בענף הנדל"ן.

קשר מקצועי עם הרשויות המקומיות וקשר אישי עם הדייר

בתחום ההתחדשות העירונית המורכב ישנם שני גורמים מרכזיים שעל פיהם יישק דבר: הרשות המקומית, שקובעת את התקנות ומעניקה את האישורים הדרושים, ומעל לכל – הדיירים, לקוחות החברה, שבעבורם מתבצעות העבודות. על רקע ניסיונם העשיר בתחום, אנשי החברה להתחדשות עירונית יודעים זאת היטב ופועלים בתאם, תוך שימת דגש מיוחד על בניית קשר עמוק וארוך טווח עם דיירי כל פרויקט ופרויקט. בכל הנוגע להתנהלות מול הרשות המקומית, לחברה להתחדשות עירונית ניסיון עצום והיכרות מעמיקה עם הרגולציה הענפה ועם שלבי הבירוקרטיה המורכבים. כניסתה לתוקף של תוכנית הרובעים בתל אביב, לדוגמה, סייעה לחברה רבות בקידום הפרויקטים בדרום העיר. לצד זאת, גמישותה של העירייה אִיפשרה לחברה להציג אלטרנטיבות לפרויקטים קיימים ובכך 'לשחרר את הפקק' ולצאת לדרך. התנהלות זו, שהיא בבחינת מומחיות בפני עצמה, מבטיחה ללקוחות החברה בהווה ובעתיד קיצור תהליכים, שטף עבודה תקין והשתחררות מהירה מהסבך הבירוקרטי המוכר והידוע. כך זוכים הדיירים לדירה חדשה ולסביבת מגורים משודרגת בפרק זמן סביר. החברה גם מקפידה לעדכן ולהתנהל לאורך כל שלבי הפרויקט בשקיפות מלאה, ולקיים קשר אישי עם הדיירים במטרה להפוך אותם לשותפים מלאים.

פרויקטים נבחרים

לצד פרויקט הדגל NEXT TLV בשדרות לה גווארדיה, אשר נמצא כאמור בתהליכי בנייה, מובילה החברה להתחדשות עירונית עוד כמה וכמה פרויקטים בקנה מידה גדול, אלה כמה מהם:

  • NEXT הטייסים, תל אביב: פרויקט שמתוכנן לקום לא רחוק ממתחם NEXT TLV, בשני מתחמים: רח' הטייסים 6, 8 ו־10, ורח' ברנפלד 10−14. במקום שישה מבני רכבת קיימים, שייהרסו ובמקומם ייבנו ארבעה בנייני מגורים בני 7 ו-9 קומות. בסך הכול יכללו המבנים החדשים 260 יחידות דיור, לעומת 72 יח"ד בבניינים הקיימים. הפרויקט נמצא לקראת יציאה לשיווק
  • NEXT רמת גן – הרא"ה: פרויקט ברחוב הרא"ה 151−153, שבמסגרתו ייהרסו שני בנייני רכבת ישנים שבהם 38 יחידות דיור, לטובת בניית שני בנייני מגורים שבהם 108 יחידות דיור. הפרויקט נמצא בהליכי הוצאת היתר
  • בן גוריון דרום, גבעת שמואל: פרויקט שיוקם בכניסה המערבית לעיר, ברחוב בן גוריון 2, 4, ו־6. במקום שלושת המבנים הקיימים, שבהם 36 יחידות דיור, יוקמו שני מגדלים בני 15 קומות, ובהם 148 יח"ד. הפרויקט נמצא בימים אלו בשלב הוצאת ההיתרים
  • פרויקט יד לבנים 12−14, תל אביב: במקום שני הבניינים הקיימים, שבהם 25 יחידות דיור, יוקם קומפלקס בניינים ובו מבני מגורים בני שמונה קומות בלבד. הפרויקט יכלול 168 יח"ד
  • NEXT בת ים – שער העיר: פרויקט על קו החוף, ברחובות בלפור 1, 3 ו־5 וביל"ו 2, 4, ו־6. הפרויקט, שתוכניתו אושרה לתוקף, הוא סמן חשוב בתנופת ההתפתחות והשדרוג שעוברת העיר בת ים בשנים האחרונות, והוא יביא לבנייתן של 420 יחידות דיור בשני מגדלי דירות, במקום 139 הדירות הקיימות כיום.

מעוניין שהחברות המובילות ישדרגו את הבניין שלך?
השאר פרטים עכשיו!


*בתנאי שהבניין נבנה לפני 1980