אפריקה התחדשות עירונית

חברת אפריקה התחדשות עירונית – חברת בת של ענקית הנדל"ן אפריקה ישראל מגורים – הוקמה בשנת 2011 כהחלטה אסטרטגית להוביל את שוק ההתחדשות העירונית. לחברה 35 פרויקטים בכל רחבי הארץ, מהשרון, דרך גוש דן וירושלים ועד באר שבע. החברה משקיעה משאבים רבים בכניסה לפרויקטים מסוג פינוי־בינוי, המביאים לכדי ביטוי את כלל יכולותיה.

אורן הוד

יו"ר

אסף סימון

מנכ"ל

חברת אפריקה התחדשות עירונית – חברת בת של ענקית הנדל"ן אפריקה ישראל מגורים – הוקמה בשנת 2011 כהחלטה אסטרטגית להוביל את שוק ההתחדשות העירונית. לחברה 35 פרויקטים בכל רחבי הארץ, מהשרון, דרך גוש דן וירושלים ועד באר שבע. החברה משקיעה משאבים רבים בכניסה לפרויקטים מסוג פינוי־בינוי, המביאים לכדי ביטוי את כלל יכולותיה.

פעילות ארצית

סה״כ דירות
לפני ביצוע

255

מתחמים בשלבים
מתקדמים

4

סה״כ דירות
אחרי ביצוע

829

מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדםאו חייגו -

03-7909287

אפריקה התחדשות עירונית הינה מהחברות המובילות את תחום ההתחדשות כיום, ומהווה מגדלור של ניסיון, מקצועיות וחוסן כלכלי בענף ההתחדשות העירונית. כחברה בת של חברה ציבורית, השקיפות האמינות והשירות הם מעקרונות היסוד המנחים אותה, וכל עיסוקה של החברה הוא אך ורק בתחום ההתחדשות - קרי פרויקטים להריסה ולבנייה (תמ"א 38/2) ופרויקטי פינוי־בינוי.

לבד מהמקצועיות והניסיון הרב שנצבר בחברה, עומדים לרשותה המשאבים של יותר מ-40 שנות הניסיון של אפריקה ישראל מגורים, ביכולותיה ובעוצמתה הפיננסית והנדל"נית, וכך מצליחה החברה לקדם במהירות פרויקטים רבים שלה בסבך הבירוקרטי המוכר היטב לעוסקים בתחום. עד כה סיימה החברה בהצלחה שישה פרויקטים מסוג הריסה ובנייה, ומבצעת 5 פרויקטים נוספים בימים אלו. במהלך שנת 2019 היא צפויה להפעיל ארבעה נוספים. נוסף על כך, הפעילה החברה את הפרויקט הראשון בנתניה של פינוי־בינוי, בהיקף של 388  יח"ד, ושלב א' שלו כבר נמצא בביצוע. בראש החברה עומד המנכ"ל אסף סימון, ששימש לפני כן בשלל תפקידים באפריקה ישראל מגורים, בעיקר במישור הכלכלי והעסקי. בתפקידו האחרון היה סימון מנהל הכספים של החברה. לסימון תואר ראשון במנהל עסקים, תואר שני במשפטים ותואר שני במנהל עסקים למנהלים.

עשרות פרויקטים בהיקפים גדולים

לאפריקה התחדשות עירונית היקפי פרויקטים במספר שהולך ועולה בהתמדה. המשאבים הרבים העומדים לרשות החברה מאפשרים לה לקדם שלל פרויקטים במקביל, ולבצע בו זמנית שורה ארוכה של מיזמים, בהיקפים שבהם יכולים לעמוד גורמים מעטים בענף הנדל"ן הישראלי. כיום פועלת החברה בנתניה, בהרצליה, ברמת גן, בגבעתיים, בתל אביב, בירושלים ובבאר שבע.

מאז הוקמה – בתוך פחות מעשור – כבר החברה הספיקה להשלים כמה פרויקטים להתחדשות עירונית, כאמור. אחד מהם הוא פרויקט רחוב חרות 19-17 ברמת גן, בשכונת הגפן הסמוכה לפארק הירקון. בפרויקט זה נהרסו שני בנייני רכבת, ובמקומם הוקמו שני בנייני מגורים חדשים, בני 74 יחידות דיור בסך הכול.

כאמור, אחד היתרונות הגדולים של חברת אפריקה התחדשות עירונית הוא מגוון היכולות שעומדות לרשותה. יתרון זה מתבטא באופן ישיר בהתנהלות מול הדיירים הקיימים והחדשים, והופך את הפרויקט כולו לברור יותר, שקוף יותר ומהיר. כך לדוגמה, מסוגלת החברה לקדם תוכניות שונות במהירות רבה ולקצר משמעותית את זמן ההמתנה לאישורן בוועדות התכנון השונות – תהליכים שעשויים להימתח על פני שנים כאשר היזם אינו מחזיק בניסיון ובידע הדרוש.

חברת אפריקה התחדשות עירונית נושאת עימה את המותג 'סביונים' של אפריקה ישראל מגורים: כל פרויקט שלה נושא את השם 'סביוני העיר', דבר אשר תורם לחיזוק מעמדו של הפרויקט ומעלה את הביקוש אליו. השם 'סביונים' הולך לפני החברה וגורם להתעניינות רבה יותר בסביבתו הקרובה והרחוקה – ובכך והופך אותו כדאי יותר עבור כל הנוגעים אליו.

יציבות אשר משרה ביטחון על כל דייר

יציבותה הכלכלית של אפריקה התחדשות עירונית, הניסיון שצברה לאורך השנים בתחום והגב החזק שממנו היא נהנית מאפשרים לה לדבוק בעיקרון החשוב ביותר מבחינתה: הצבת הדייר במרכז הפרויקט. בהקשר זה שמה דגש החברה על שני סוגי הדיירים – הוותיקים, אשר מתגוררים במקום זמן רב, לעיתים עשרות שנים; והחדשים, אשר רוכשים דירה בפרויקט לאחר השלמתו.

מבחינת אפריקה התחדשות עירונית, כל דייר מדיירי הפרויקט ראוי ליחס הטוב ביותר ולתשומת לב רבה לאורך כל שלבי הפרויקט – עוד בשלב החתימה על הסכמת הדיירים, כולל רגע מסירת המפתח לדירה החדשה, וגם בתקופה שלאחר מכן. החברה מקפידה על עמידה בלוחות הזמנים שנקבעו מראש, מעמידה לרשות כל דייר את מחלקת השירות המקצועית שלה ורואה בכל דייר ודייר שותף מלא לפרויקט.

פרויקטים נבחרים

כאמור, אפריקה התחדשות עירונית מבצעת בימים אלו במקביל כמה פרויקטים להריסה ובנייה, ומקדמת עוד עשרות לקראת ביצוע. אלו הפרויקטים המרכזיים שלה בתחום ההתחדשות העירונית, אשר נמצאים בשלבי תכנון וביצוע שונים:  

  • מגדלי סביון סיטי, נתניה: פרויקט הפינוי־בינוי הראשון שיוצא לדרך בעיר, במשולש הרחובות הרב קוק, אנדריוס ובורוכוב. במסגרת הפרויקט, מהגדולים שמבצעת החברה כיום, ייבנו ארבעה מגדלי מגורים בני 26-24 קומות, ובהם 388 יחידות דיור (במקום 116 יח"ד במבנים הישנים). הפרויקט יצא לדרך בחודש מרץ 2018 ונמצא בעיצומו.
  • סן מרטין, ירושלים: פרויקט הפינוי־בינוי הראשון של החברה  בירושלים. הפרויקט צפוי לכלול 104 יח"ד חדשות לבינוי במקום 34 קיימות.
  • דרך השלום בתל אביב: פרויקט בהיקף של 240 יח"ד, הכולל  גם שטחי מסחר, כחלופה ל-96 יח"ד קיימות.
  • בוליביה, ירושלים: פרויקט פינוי בינוי בהיקף של כ-180 יח"ד, במקום 56 יח"ד קיימות בשכונת קריית יובל המתחדשת בעיר.
  • רחוב קיציס, הדר יוסף תל אביב: היקף פרויקט של 180 יח"ד  יחד עם שותפים בשכונה המתחדשת של העיר.
  • סביוני העיר בהדר יוסף – מינץ 22-18 ,תל אביב: פרויקט  הריסה ובנייה בצפון השקט, שבמסגרתו ייבנו שני בניינים בני שש קומות כל אחד, שבשניהם 40 יחידות דיור חדשות בסך הכול. עבודות הבנייה בעיצומן.
  • סביוני העיר ברחוב קריניצי 101 ,רמת גן: פרויקט הריסה ובנייה  נוסף, אשר במסגרתו ייבנה בניין בודד בן תשע קומות ובו 37 יחידות דיור חדשות. הפרויקט נמצא גם הוא בביצוע.
  • סביוני העיר ביכין 1 ,רמת גן: במסגרת פרויקט זה מוקם בניין  בן תשע קומות, שבו 28 דירות חדשות. גם פרויקט זה מבוצע במסגרת תמ"א 38/2 (הריסה ובנייה) ושלב השיווק בו הסתיים. הוא נמצא בהמתנה לקבלת היתר בנייה.
מעוניין שהחברות המובילות ישדרגו את הבניין שלך?
השאר פרטים עכשיו!


*בתנאי שהבניין נבנה לפני 1980